roku.

  
Śmiłowice herb

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

15 grudnia 2022

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne (102 kB)
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


27 czerwca 2022

Góra Żar i nie tylko.... - podsumowanie wycieczki.

27 czerwca 2022 r. odbyła się organizowana przez KGW wycieczka na Górę Żar. Pomimo upałów wycieczka była udana.

Głównym celem był wjazd kolejką na Górę Żar stąd rozciągają się przepiękne widoki na okolicę. Tutaj wzmocniliśmy się kawą, można było zjeść lody, kupić pamiątki, pooddychać górskim powietrzem choć w tym dniu był wielki skwar więc oddychanie tak ciepłym powietrzem nie dawało satysfakcji.

Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. W Treśnie wsiedliśmy na statek, którym opłynęliśmy Jezioro dookoła. Kapitan pozwolił nam wyjść na rufę statku. Tu dało się odczuć przyjemny chłód bryzy, co w tak upalny dzień było wręcz zbawienne. Widoki były przepiękne. Super atrakcja.

Po rejsie poszliśmy na grilla. Po posiłku wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną, ale na tej drodze był jeszcze jeden punkt, a mianowicie postój w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach. Tu ochłodziliśmy się pysznymi lodami, pospacerowaliśmy alejkami Ogrodu.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Śmiłowic. Myślę, że atrakcji było sporo i było co oglądać. A przede wszystkim było wesoło. Choć był to nadzwyczaj upalny dzień wszyscy wróciliśmy radośni i w dobrych humorach.

Wycieczka się udała dzięki zaangażowaniu naszej Przewodniczącej KGW pani Krysi.

Dziękujemy serdecznie i czekomy na ZAŚ.


KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar KGW na Górze Żar
Celina Bubała /protokolant/

7 grudnia 2021

Życzenia świąteczne


Życzenia świąteczne (73 kB)
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


30 listopada 2021

Pieczenie świątecznych pierników


Panie z KGW zapoczątkowały przygotowania do świąt. Razem z dziećmi z świetlicy środowiskowej piekły i dekorowały pierniki świąteczne. Tradycje trzeba kultywować, a kto jak nie Panie z KGW potrafią to najlepiej!


Świąteczne pierniki Świąteczne pierniki Świąteczne pierniki Świąteczne pierniki Świąteczne pierniki Świąteczne pierniki
Sołtys z Radą Sołecką.
Józef Świerczyna


30 czerwca 2021

KGW Śmiłowice wycieczka na Kubalonkę

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie mogliśmy wyruszyć na wycieczkowy szlak.

Pani Krysia nasza Przewodnicząca zorganizowała okazji 10 - lecia istnienia reaktywowanego Koła Gospodyń Wiejskich.

Tutaj czekała na nas atrakcja. Przejazd konnymi zaprzęgami, który prowadził leśnym traktem. Mogliśmy podziwiać widoki i poczuć naturalny zapach lasu , bez spalin i miejskiej wrzawy. Po powrocie na parking z którego wyruszyliśmy zaprzęgami czekał na nas posiłek oraz kawa i ciasto. Po posiłku co niektórzy zrobili jeszcze zakupy pamiątek dla swoich milusińskich.

Dalej trasa zaprowadziła nas do Ustronia, gdzie jak wiadomo są najlepsze lody "U Janeczki". Z cukierni spacerkiem wróciliśmy na parking z którego to kierowaliśmy się już w stronę Mikołowa.

Było świetnie! Pogoda dopisała i humory też.

Dziękujemy :

  • naszej Przewodniczącej za taki pomysł uświetnienia naszego 10 - cio lecia,
  • panu kierowcy za bezpieczną jazdę
  • wszystkim uczestnikom za dobry humor i pogodną atmosferę

KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce KGW na Kubalonce
Celina Bubała /protokolant/

31 maja 2021

Zebranie Koła Gospodyń Wiejskich

       Nasze panie KGW na zebraniu między innymi dyskutowaly nad planem pracy na obecny rok. Nareszcie można przy przestrzeganiu bezpieczeństwa przeciwirusowego spotkać się i na resztę roku przygotować plan zajęć.

       24 panie pod przewodnictwem pani Krystyny i w obecności Sołtysa Sołectwa ustalily plan działania w tym roku.Miedzy innymi pomoc w organizacji Dnia Dziecka, Dożynek Sołeckich, Dnia Sportu, Spotkania oplatkiwego dla Seniorów, Mikołaja oraz na pierwszym planie zaraz w czerwcu wyjazd integracyjno kulinarny, który po przerwie spowodowanej wirusem zintegruje wszystkie panie.

       Zapraszamy do naszego kola chętne panie które chciałyby podzielić się swoim talentem kulinarnym z możliwością miłego spędzinia czasu w rodzinnej atmosferze.

Zebranie KGW Zebranie KGW Zebranie KGW
Przewodnicząca KGW

Notatka ze spotkania 24.05.2021 r.

Dnia 24 maja br. nasze Koło Gospodyń po bardzo długiej przerwie spotkało się w dosyć licznym gronie bowiem dołączyły do nas panie z grupy "Zakątek Pokoleń" jest to grupa ćwiczeń rehabilitacyjnych, która co tydzień ma zajęcia w Sali Bankietowej przy naszym OSP.

Zaś co dotyczy naszych spraw organizacyjnych to składka członkowska nie zmieniła się i dalej wynosi 30 zł.

W listopadzie nasze Koło będzie obchodziło 10 - tą rocznicę istnienia z tej okazji nasza Przewodnicząca planuje zorganizowanie nieodpłatnej wycieczki dla członków KGW. Wyjazd ten ma być na Kubalonkę w drugiej połowie czerwca br.

W sprawach organizacyjnych nie mogło zabraknąć również udziału członków KGW przy organizacji imprez takich jak: Dzień Dziecka, a przede wszystkim wystroju Korony Dożynkowej i ogólnie Dożynek.

Przyniesione zostały nasze stroje ludowe do przeglądu i ewentualnych przeróbek.

Jak zawsze zebranie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze przy kawce albo jak kto woli herbatce i kołoczu, który tym razem stawiał nasz pan Sołtys z okazji swoich urodzin.

Dziękujemy panu Sołtysowi, naszej Przewodniczącej pani Krysi za świetną organizację, a wszystkim członkom za dobry humor.

Notatkę sporządziła p. Celina sekretarz KGW

3 kwietnia 2021

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc_2021_kgw (81 kB)
Koło Gospodyń Wiejskich

ARCHIWUM

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2020

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2019

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2018

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2016

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2015

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2014

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2013booked.net

Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2021 lebmar. All Rights Reserved.